Azure Site Recovery – Migracja starych platform Windows Server
Spis treści
Czas czytania: 2 min
Migracja starych platform Windows Server z wykorzystaniem Azure Site Recovery
Nazwa może być myląca – Azure Site Recovery (ASR). Pomimo nazwy ASR od dawna jest używane do migracji 64-bitowych systemów Windows Server a teraz obsługuje również migracje systemów 32-bitowych do maszyn wirtualnych Azure.
Funkcjonalność ASR można wykorzystać w kontekście końca wsparcia producenta (end of support) dla systemów Windows Server 2008 i 2008R2, który nastąpi z dniem 14 stycznia 2020. Jednocześnie klienci, którzy zmigrują te wersje do Azure będą otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa do stycznia 2023. Dzięki temu klienci zyskają więcej czasu na aktualizację lub modernizację swoich systemów zaczynając jednocześnie czerpać korzyści z chmury.
Czy wiesz, że jeśli posiadasz pakiet Software Assurance, to możesz użyć istniejących licencji Windows Server tworząc maszyny wirtualne w Azure? Można w ten sposób obniżyć koszt VM w Azure nawet o 40%. Jeśli używasz lokalnej wersji Windows Server w wersji Datacenter, możesz jej używać w swoim DC i jednocześnie na wirtualnych maszynach Azure. Więcej informacji na stronie Azure Hybrid Benefit (https://azure.microsoft.com/en-us/pricing/hybrid-benefit/).
Pamiętajmy też, że usługa Azure Site Recovery (ASR) może być używana jako narzędzie migracji do Azure przez 30 dni bez żadnych opłat.
Więcej informacji na: Azure Migration Center.
Pozostałe wpisy
Bezpieczeństwo łańcucha dostaw
Jak interpretować „łańcuch dostaw”? Łańcuch dostaw przede wszystkim obejmuje firmy, z którymi współpracujemy w szczególności wszystkich naszych podwykonawców i usługodawców. […]
Dyrektywa NIS 2 – obowiązki firm: zarządzanie ryzykiem, zgłaszanie incydentów
NIS 2 wskazuje, że wszystkie podmioty muszą „podejmować odpowiednie i proporcjonalne środki techniczne i organizacyjne w celu zarządzania zagrożeniami dla bezpieczeństwa cybernetycznego sieci i systemów informatycznych.”
Jak przygotować się na NIS 2? Najważniejsze informacje: powody i cel wdrożenia, zakres podmiotów, kary i sankcje.
W skrócie – najważniejsze informacje o NIS 2 Dyrektywa NIS 2 to zaktualizowana wersja pierwszego europejskiego prawa o cyberbezpieczeństwie, regulującego […]
Cybersec i AI. Dojrzałość cyberbezpieczeństwa i sztuczna inteligencja
Połączenie cyberbezpieczeństwa ze sztuczną inteligencją przywodzi na myśl automatyzację i podniesienie poziomu ochrony firmy przed cyberatakami. Kojarzy się z zaawansowanym, […]