• Home
  • Bezpieczeństwo IT

Bezpieczeństwo IT


Bezpieczeństwo systemów informatycznych, w których przechowywane i przetwarzane są kluczowe dane, to podstawowa kwestia dla sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Firma, która padnie ofiarą ataku czy włamania do sieci może stracić wszystko, nie tylko wiedzę, pracowników, pieniądze, ale przede wszystkim wizerunek firmy godnej zaufania.

Rozwiązania stosowane przez Trecom umożliwiają zabezpieczenie każdego obszaru systemów teleinformatycznych, stanowiąc tym samym kompleksowy system cyberochrony klienta. Dla nas bezpieczeństwo to proces, a nie produkt lub technologia i tym kierujemy się w naszych działaniach w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Nasze przewagi kompetencyjne

20 lat doświadczenia w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymywaniu systemów i bezpieczeństwa systemów informatycznych.

Ponad 50 wykwalifikowanych inżynierów z najwyższymi certyfikatami wiodących producentów systemów bezpieczeństwa.

Projekty z zakresu security zrealizowane dla Klientów w różnych sektorach gospodarki: usługi, bankowość, edukacja, przemysł energetyczny i paliwowy.

Zasoby sprzętowe oraz inżynieryjne umożliwiające świadczenie usług serwisowych i zapewniające wsparcie dla naszych Klientów w systemie 24/7.

Zasoby sprzętowe oraz inżynieryjne umożliwiające świadczenie usług serwisowych i zapewniające wsparcie dla naszych Klientów w systemie 24/7.

Audyt, tworzenie i wdrażanie rozwiązań związanych z bezpieczeństwem informacji oraz systemów teleinformatycznych dla instytucji z sektorów publicznego, finansowego i przemysłowego, w oparciu o regulacje prawa i normy ISO.

Obszary bezpieczeństwa, w których specjalizuje się Grupa Trecom

Ochrona przed zagrożeniami sieciowymi

  • Ochrona przed zagrożeniami sieciowymi typu APT (ang. Advanced Persistent Threat)
  • Kompleksowe zabezpieczenie styku z siecią Internet
  • Systemy Content Security
  • Systemy Web Security: zabezpieczenie dostępu do sieci, systemy antywirusowe i antyspamowe
  • Wydajne systemy IPS (Intrusion Detection/Protection Systems)
  • Zapewnienie wiedzy dotyczącej wymogów bezpieczeństwa sieci oraz aplikacji klientów w postaci raportów zawierających wykaz testów hostów, aplikacji, opis ryzyka oraz rekomendowane działania

Dowiedz się więcej…